Відбулась тематична зустріч членів Асоціації з суддею ВАСУ Наталією Блажівською

28 квітня 2015 року Асоціація податкових радників за ініціативою Голів комітетів Тетяни Лисовець (Комітет з питань судової практики по податкових та митних спорах Асоціації) та Андрія Фомічова (Комітет з питань податкового та митного аудиту) провела зустріч членів Асоціації із суддею Вищого адміністративного суду України Блажівською Наталією Євгенівною. Предметом дискусії була тема використання в податкових справах Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Доповідачка розповіла про основні прецеденти застосування Європейським судом з прав людини Конвенції в податкових справах, а також досвід зарубіжних країн в цьому питанні. Наталія Блажівська проінформувала присутніх про застосування практики ЄСПЛ при вирішенні податкових спорах в адміністративних судах України. З метою мінімізації податкових ризиків платникам податків необхідно подбати про створення доказів, що підтвердять прояв останніми належної обачності та обережності при виборі контрагентів.

Крім того, було обговорено недоліки Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» та шляхи до покращення законодавства в цій частині. Учасники заходу приділили увагу питанню дискреційних повноважень та ситуації при якій суди не надають реального та ефективного захисту суб’єктам права.

Загалом під час зустрічі члени Асоціації податкових радників не лише мали змогу поспілкуватися з представником судової гілки влади, проте й поділитися напрацюваннями в практиці захисту клієнтів.