Відбулося засідання Круглого столу «Pro and contra» на тему: «Чи є податкові спори індикатором економічної свободи в Україні? Погляди учасників судових засідань»

25 червня 2015 року в актовому залі Київського апеляційного адміністративного суду відбувся 1-ий дискусійний Круглий стіл «Pro and contra» на тему: «Чи є податкові спори індикатором економічної свободи в Україні? Погляди учасників судових засідань». Організаторами заходу виступили Окружний адміністративний суд міста Києва, Асоціація податкових радників та Асоціація адвокатів України.

Ключовим предметом обговорення учасників Круглого столу, серед яких були судді, адвокати, представники ДФС та громадськості, стало питання доказування в адміністративному процесі. Наталія Блажівська, член Правління Асоціації податкових радників, суддя Вищого адміністративного суду України, виступила із доповіддю про обов’язок доведення в судовому засіданні власної позиції, під час якої суддя закцентувала свою увагу на співвідношенні положень ч.2 ст. 71 та ст. 11, ст. 69 КАСУ. Доповідачка наголосила на тому, що доказова база має збиратися завчасно, під час вчинення правочину, аби убезпечити клієнта в майбутньому від негативних наслідків.

Голова комітету з питань судової практики по податкових та митних спорах Асоціації податкових радників Тетяна Лисовець присвятила свій виступ питанню співвідношення вироку суду із іншими доказами у справах про оскарження податкових-повідомлень рішень. Учасники заходу обговорили практичні аспекти впливу наявності порушеного кримінального провадження на розгляд справи про оскарження податкових повідомлень-рішень в адміністративних судах. Антон Поляничко, член Правління Асоціації податкових радників, заступник начальника відділу забезпечення роботи другої судової палати Вищого адміністративного суду України, долучився до дискусії та надав практичні поради для адвокатів щодо застосування норм КАСУ.

Під час круглого столу учасники активно обговорювали труднощі, з якими стикаються платники податків під час оскарження рішень контролюючих органів, проблему пасивності представників ДФС у наданні доказів на підтвердження своєї позиції в суді, а також проблеми дослідження первинних документів. Крім того, учасники обговорили особливості формування доказової бази по донарахуванню податку на доходи нерезидентів та питання трансфертного ціноутворення.

Даний захід є унікальним, так як являє собою першу вільну дискусію професійних організацій, адвокатів та суддів під час якої учасники мали змогу поділитись своїм досвідом, поставити запитання до колег та опонентів, а також отримати поради від суддів. Серія круглих столів «Pro and contra» покликана виробити спільну формулу для всіх сторін процесу з метою врегулювання проблемних аспектів при розгляді спорів.