Члени Асоціації податкових радників обговорили податкову реформу із заступником Міністра фінансів України

Асоціація податкових радників бере активну участь у підготовці пропозицій щодо змін до податкового законодавства, а також сприяє проведенню публічного діалогу із широким колом експертів. Так, 22 вересня 2015 року члени Асоціації податкових радників разом із заступником Міністра фінансів України Оленою Макеєвою обговорили майбутню податкову реформу.

Заступник Міністра фінансів наголосила на тому, що разом з підготовкою податкової реформи були проведені консультації з громадськістю та бізнесом. Усі організації та асоціації, які проявили бажання презентувати свої пропозиції щодо реформування податкової системи, мали можливість у відкритому діалозі представити свої напрацювання. Олена Макеєва відзначила, що Асоціація податкових радників одна з перших публічно надала свій варіант концепції реформування податкового законодавства. Заступник Міністра фінансів звернула увагу, що одним з головних принципів підготовки проекту реформування системи оподаткування було прагнення створити рівні умови для ведення бізнесу. Саме тому в основу запропонованої реформи покладено принцип flat tax rate (плоских ставок). У презентованій концепції податкової реформи Мінфіну передбачені  однакові ставки оподаткування (ПДФО, ЄСВ, ПДВ і податку на прибуток на рівні 20%).

Президент Асоціації податкових радників, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук закцентував увагу на необхідності вдосконалення адміністрування податків та зборів. Доповідач наголосив на тому, що питання об’єднання в один документ акту податкової перевірки та податкового повідомлення-рішення на сьогодні залишається відкритим. Крім того, Ярослав Романчук наголосив на нагальній потребі в реформуванні податкових органів, а також ліквідації податкової міліції.

У рамках зустрічі член Наукової ради АПР, директор Науково-дослідного інституту фінансового права Дмитро Серебрянський презентував альтернативну концепцію зниження навантаження на фонд оплати праці та виведення виплати заробітних плат з тіні, запропоновану народним депутатом України Андрієм Журжієм.

Голова комітету з питань трансфертного ціноутворення АПР, партнер, керівник практики ТЦО Міжнародного правового центру EUCON Лариса Врублевська, презентувала альтернативну концепцію реформування податку на прибуток, розроблену групою експертів. Доповідачка розкрила два можливі варіанти, перший – залишити діючу модель, другий – модель зі сплатою податку на розподілений прибуток. Голова Наукової ради АПР, доктор юридичних наук, професор кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  почесний президент Jurimex Данило Гетманцев приділив окрему увагу реформуванню спрощеної системи оподаткування. Експерт зазначив, що запропоновані Мінфіном зміни дозволять зберегти механізм спрощеної системи як підтримку малого підприємництва, але при цьому забезпечать ліквідацію схем мінімізації податкових зобов’язань.

Олена Макеєва відзначила, що модель податкової реформи, запропонована Мінфіном, передбачає подальше спрощення адміністрування податків, удосконалення форм звітності з податку на прибуток, ПДВ, ПДФО, надання доступу платникам податків до податкової інформації в системі ДФС, зміну підходів до надання податкових консультацій. Серед іншого, також планується запровадження спрощеної, однорівневої процедури адміністративного оскарження рішень контролюючих органів.

Всі учасники заходу мали змогу отримати відповіді на питання щодо концепції податкової реформи, яка була презентована Мінфіном, а також висловити власну точку зору стосовно запланованих змін у законодавстві.

Завершуючи зустріч, Президент Асоціації податкових радників Ярослав Романчук наголосив, що Асоціація і надалі планує активно брати участь у підготовці пропозицій, а також в обговоренні податкової реформи. У зв’язку з цим, майбутні зустрічі відбудуться із авторами альтернативних концепцій податкової реформи.