Презентація концепції податкової реформи першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Андрія Журжія

5 жовтня 2015 року члени Асоціації податкових радників обговорили концепцію податкової реформи від першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Андрія Журжія. Співдоповідачами Андрія Журжія були Ярослав Романчук, президент АПР, керуючий партнер МПЦ EUCON, Анатолій Амелін, керівник Аналітичної Групи «Amelin Strategy», Лариса Врублевська, голова комітету з питань трансфертного ціноутворення АПР, партнер МПЦ EUCON, Михайло Соколов, директор Кесарев Консалтинг, Данило Гетманцев, голова Наукової ради АПР, почесний президент ЮК «Юрімекс».

Під час своєї доповіді Андрій Журжій зазначив, що створення сприятливих умов для розвитку економіки досягатиметься за допомогою удосконалення адміністрування ПДВ; положення щодо сплати податку на прибуток після прийняття рішення про виплату дивідендів; реформування оподаткування заробітних плат, а також ліквідації єдиного соціального внеску та військового збору. Крім того, важливим аспектом податкової реформи є ліквідація підрозділів ДФС нижче рівня області та припинення існування податкової міліції. Президент Асоціації податкових радників Ярослав Романчук підтримав закладені в проекті ідеї ліквідації податкової міліції, а також наголосив на необхідності об’єднання акта перевірки з податковим повідомленням-рішенням, що дозволить усунути можливість тиску на підприємця. Лариса Врублевська зазначила, що перехід до податку на розподілений прибуток з одночасним скасуванням авансових платежів дозволить збільшити обсяг оборотних коштів підприємств. Такі зміни сприятимуть здійсненню модернізації виробництва, а також створенню нових робочих місць.

Учасники зустрічі, серед яких були адвокати, юристи, податкові консультанти, аудитори, бухгалтери, науковці та судді, взяли участь у жвавій дискусії стосовно запропонованих змін до податкового законодавства. Експерти мали можливість отримати відповіді на питання, що їх цікавлять, а також висловити власне бачення перспектив реформування податкової системи.

Асоціація податкових радників продовжить брати активну участь у підготовці та обговоренні майбутньої податкової реформи.

Ознайомитись із Презентацією «Податкова реформа – інструмент відновлення та розвитку економіки України».