Круглий стіл на тему «Судовий збір у податкових та митних спорах: проблеми практики і теорії. Практика перегляду податкових спорів ВСУ»

23 листопада 2015 року Асоціація податкових радників провела круглий стіл на тему «Судовий збір у податкових та митних спорах: проблеми практики і теорії. Практика перегляду податкових спорів Верховним Судом України». Учасниками заходу були представники судової гілки влади, науковці, практикуючі юристи та адвокати. Доповідачами заходу виступили члени Асоціації податкових радників, а саме: Антон Поляничко, начальник відділу забезпечення роботи другої судової палати Вищого адміністративного суду України; Андрій Фомічов, адвокат, керівник практики АО «Juscutum»; Тетяна Лисовець, старший партнер АО «Sokolovskyi and Partners».

Учасники обговорили можливі наслідки для платників податків у зв’язку із змінами у законодавстві України щодо сплати судового збору, а також порівняли чинне законодавство із практикою регулювання справляння судового збору в інших країнах. Окрема увага під час дискусії була приділена практиці перегляду судових рішень у податкових спорах Верховним Судом України. Присутні на заході розглянули проблеми обов’язковості судових рішень Верховного Суду України, а також реалізацію права суду на відступлення від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України.