Круглий стіл на тему «Практичні аспекти застосування адміністративними судами практики Європейського суду з прав людини»

Громадська організація «Асоціація податкових радників» спільно з Громадською організацією «Асоціація адміністративних суддів» провели круглий стіл на тему «Практичні аспекти застосування адміністративними судами практики Європейського суду з прав людини» 13 квітня 2016 року у приміщенні Вищого адміністративного суду України.

Учасники заходу, серед яких були судді, науковці, практикуючі юристи та члени Асоціації податкових радників, обговорили актуальні питання, що стосуються практики застосування адміністративними судами рішень ЄСПЛ в Україні.

Головними доповідачами заходу були Генеральний секретар Європейської асоціації адміністративних суддів, доктор права Едіт Целлер та суддя адміністративного суду Австрії, екс-генеральний секретар Європейської асоціації адміністративних суддів, доктор права Гейнріх Зенса.  Іноземні гості поділились досвідом в якості суддів країн Європейського союзу при ознайомленні з практикою Європейського суду з прав людини. Вони також розповіли про особливості організації роботи у судах щодо дослідження суддями практики ЄСПЛ. Доповідачі приділили увагу питанням  відповідальності суддів за неврахування практики ЄСПЛ при винесені рішень, а також практиці виконання рішень ЄСПЛ у країнах ЄС.

Круглий стіл став майданчиком для діалогу між європейськими та українськими фахівцями у галузі права з питань застосування практики ЄСПЛ.

Як зазначила Віце-президент ГО «Асоціація адміністративних суддів», член Правління ГО «Асоціація податкових радників», суддя Вищого адміністративного суд України Наталія Блажівська: «Для нас дуже знаковим є візит наших європейських гостей. Ми і надалі будемо збирати широке коло фахівців для обговорення найбільш актуальних питань і обміну досвідом. Тому, будемо сподіватися, що дійсно такого роду заходи сприятимуть підвищенню професіоналізму суддів і стануть платформою для обміну досвідом».