Відбулись II Національні судові дебати з податкового права

27 квітня 2017р. у приміщенні Київського національного університету ім. Тараса Шевченка відбулись II Національні судові дебати з податкового права, перемогу в яких отримала київська команда. Другий рік поспіль такі змагання організовують Асоціація податкових радників спільно з TaxLink та Радою молодих вчених юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка.

До участі у фінальному етапі було допущено чотири команди — по дві команди з КНУ ім. Т. Шевченка та Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, які набрали найвищу кількість балів за результатами відбіркового етапу. За звання кращого змагались наступні команди:

  • «Максимум», представлена студентками 4 курсу юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича – Галина Кульба, Наталя Матищак та Юлія Шклярук;
  • «Парадигма», представлена студентами юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича – Олеся Чура, Габріела Іринич, Ліліана Оксентій;
  • «ADVISORS», представлена студентами 1 курсу магістратури КНУ ім. Т.Шевченка – Артем Щербина та Володимир Наконечний;
  • «TM», представлена студентами 4 курсу юридичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка – Надія Синявська Надія та Павло Ванюшин.

Конкурсанти могли максимально відчути себе на місці сторін у справі, адже оцінювали їхні аргументи справжні експерти у сфері податкового права, в т.ч. судді адміністративної юрисдикції. Виставляли бали студентам та визначали переможців суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Богдан Санін, керуючий партнер Міжнародного правового центру Eucon Ярослав Романчук, завідувач кафедри фінансового права КНУ ім. Т.Шевченка Надія Пришва, суддя Вищого адміністративного суду Наталія Блажівська, CEO TaxLink Віта Форсюк та юрист практики податкового права Arzinger Денис Сіюшов.

Команди — учасники на відбірковому етапі готували позиції платників податків та фіскального органу у справі щодо конфлікту між фіскальною службою та некомерційним представництвом шведської компанії в Україні. Конкурсанти мали, зокрема, визначити ризики перекваліфікації представництва з некомерційним статусом у постійне представництво зі статусом платника податку на території України, а також проаналізувати особливості оподаткування доходів глави представництва – громадянина Швеції.

Безпосередньо у півфіналі, залежно від витягнутого ними жереба, команди представляли позицію по справі або платника податків, або відповідно контролюючого органу. За результатами дебатів перемогу святкувала команда з КНУ ім. Т.Шевченка – «ADVISORS». Кращим оратором було визнано представника команди – переможця – В. Наконечного.

Переможці дебатів мають можливість пройти літню школу АО «Саєнко Харенко». Окрім того, всі учасники дебатів, у т.ч. і переможці, можуть пройти стажування у компаніях – TaxLink, Arzinger та  Eucon.

Слід відзначити, що судді високо оцінили рівень робіт учасників. Як зауважила В.Форсюк, яка оцінює роботи учасників дебатів вже другий рік підряд, рівень підготовлених до відбіркового етапу документів значно виріс. «Завдання складались таким чином, щоб дати можливість для кількох відповідей, і я була приємно вражена, коли змогла розгледіти у ваших роботах власну позицію, а не лише цитування нормативно-правових актів та посилання на судову практику», – говорить вона. Цю думку підтримав Д.Сіюшов, який відзначив, що рівень учасників дебатів, судячи з підготовлених робіт, цілком відповідає рівню вимог до молодшого юриста, який ставить до претендентів компанія Arzinger.

Н.Пришва похвалила бажання студентів навчатись і за межами класичних занять в аудиторіях та порадила використовувати будь-які можливості для спілкування.