Як повернути кошти, що були зайво перераховані на електронний рахунок платника ПДВ?

Фіскальний орган у Загальнодоступному інформаційному ресурсі «ЗІР» (категорія 101.17) розмістив роз’яснення, як повернути кошти, що були зайво перераховані на його електронний рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.

Зокрема, у цьому роз’ясненні було вказано, що для перерахування коштів з електронного рахунку платника ПДВ на поточний банківський рахунок такому платнику у складі податкової звітності необхідно подати відповідну заяву у формі додатка 4 до податкової декларації. На підставі поданої заяви ДФС України направляє Держказначейству реєстр, а Держказначейство після спливу встановленого в Податковому кодексі України строку для самостійної сплати податку перераховує такі кошти на банківський рахунок платника.

При цьому кошти можуть бути перераховані на банківський рахунок платника ПДВ у разі відсутності у звітному періоді перевищення суми ПДВ за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними над сумою ПДВ за операціями з постачання товару/послуг, задекларованою в податковій декларації.