Німеччина та Франція планують ввести новий податок на інтернет-гігантів

«Франція та Німеччина планують подати пропозицію щодо оподаткування інтернет-ігантів, щоб вони платили «справедливий внесок» в кожній країні, де вони отримують прибуток», – зазначив міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер у своїй прямій трансляції Facebook. – Ми розкриємо новий план щодо оподаткування інтернет-гігантів, включаючи Google, Apple, Facebook та Amazon, разом з нашими німецькими партнерами на наступній зустрічі міністрів фінансів у Таллінні в середині вересня».

За словами Ле Мера, вони пропонують брати прибуток цих великих компаній за орієнтир, та використовувати його для визначення рівня оподаткування, щоб ці компанії платили те, що повинні, казначейству кожної країни, де вони заробляють гроші.

Раніше схожі пропозиції вже були зроблені у ЄС, але безуспішно.

Інтернет-компанії потрапили під тиск у Європі за те, що вони використовують складні фінансові механізми для декларування доходів у країнах з найнижчими ставками податку. Так, Google нещодавно уникнув сплати € 1,115 мільярдів казначейству Франції після того, як суд постановив рішення, що ірландський підрозділ компанії США не оподатковується у Франції.

За матеріалами The Local