Китай пропонує податкові пільги для залучення іноземних інвесторів

Кабінет міністрів Китаю, Державна Рада, 16 серпня випустила план подальшого сприяння іноземним інвестиціям у КНР, включаючи важливе відстрочення податкових зобов’язань з податку на прибуток для реінвестованих дивідендів, продовження податкового стимулювання підприємств технологічного сектору та нові податкові пільгі на репатріацію доходів з-за кордону.

Дорожня карта, викладена в повідомленні Державної ради, пропонує модель залученню іноземних інвестицій шляхом введення податкових пільг, а також спрощення доступу до ринків, спрощення дозволів на працевлаштування для емігрантів, запровадження зон економічного розвитку та поліпшення бізнес-клімату.

Стимулювання реінвестування дивідендів

У якості суттєвої податкової пільги, Державна рада запропонувала відстрочення нарахування податкових зобов’язань на дивіденди, що виплачуються іноземними інвесторами від їхніх інвестицій у Китай, якщо ці дивіденди безпосередньо реінвестуються в «заохочувані категорії галузей промисловості» та у разі виконання певних вимог.

Перелік заохочувальних категорій промисловості наводиться в оновленій версії каталогу іноземних інвестицій, який набрав чинності у липні 2017 року.

Також передбачається пільгова ставка у розмірі 10% з податку на дивіденди, одержувані іноземними інвесторами з Китаю, якщо такий податок не може бути зменшений за рахунок міжнародних угод про уникнення подвійного оподаткування.

Державна рада доручила Міністерству фінансів та Державній податковій адміністрації оприлюднити детальні правила щодо запровадження цієї нової податкової пільги.

Стимулювання технологічного сектору

Державна рада також запропонувала розширити пільгу з податку на прибуток підприємств, що застосовується до технологічно розвинених сервісних підприємств (TASE).

Такі пільгові заходи включають зменшену ставку на 15% (в порівнянні зі стандартною ставкою 25%) та більшим відсотком квоти відрахуваннь у зв’язку з витратами на навчання працівників.

Підприємства повинні відповідати певним критеріям та пройти процедуру сертифікації, щоб користуватися цим пільговим режимом оподаткування. Як вітчизняні, так і іноземні компанії можуть подати заявку на сертифікацію.

Державна рада заявила, що відповідні міністерства мають вжити додаткові заходи щодо спрямування іноземних інвестицій у високотехнологічні галузі та сфери послуг з високою доданою вартістю.

Стимулювання репатріації капіталів

У рамках податкових інновацій, Державна рада надаватиме податкові пільги китайським підприємствам та транснаціональним компаніям у разі репатріації доходів з низькоподаткових юрисдикцій назад у Китай.

Проте деталі цих пільг ще не розкриті.

Поліпшення бізнес-середовища

Основні неподаткові заходи в пропозиції Державної ради включають наступне:

- прийняття консолідованого закону про іноземні інвестиції, який замінить нинішній (дещо сегментований) правовий режим, що регулює іноземні інвестиції;

- запровадження вільного конвертування прибутків у юанях у іноземну валюту.

- запровадження механізму подання скарг іноземними інвесторами на центральному рівні,  і на місцевому рівні;

- заохочення транснаціональних підприємств до створення регіональних штаб-квартир в Китаї та здійснення інвестицій у визначені зони економічного розвитку, зокрема в Західному Китаї та на північному сході Китаю.

- спрощення процедур працевлаштування емігрантів;

За матеріалами порталу MNE Tax