Чергове підвищення ставок акцизного податку

Мінфін на офіційному сайті повідомив про оприлюднення проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до мінімального рівня діючого в ЄС)» (далі – проект Закону) для отримання зауважень та пропозицій.

Проект Закону розроблено на виконання пункту 11 Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, у рамках дій спрямованих на економічне зростання у частині спрощення адміністрування податків.

Метою проекту Закону є виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами. Зокрема, необхідно запровадити графік наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до рівня, передбаченого законодавством ЄС.

Нагадаємо, що стратегічною умовою Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є зближення ставок акцизного податку до європейського рівня – мінімум 90 євро за 1 000 шт. сигарет. МВФ рекомендує підвищувати ставки специфіки та мінімального податкового зобов’язання поступово — на 20 % у рік. Україна просувається у пришвидшеному темпі — тільки впродовж останніх двох років акцизна ставка в Україні двічі зросла на 40 %.