Форум з непрямого оподаткування

20 жовтня 2017 року відбувся Форум з непрямого оподаткування, який було проведено Асоціацією податкових радників спільно з Асоціацією адміністративних суддів України та платформою податкових знань TaxLink.

Спікерами заходу виступили представники судової, законодавчої та виконавчої гілок влади, а також провідні юристи у сфері непрямого оподаткування.

У центрі уваги присутніх були найактуальніші питання вітчизняної податкової системи, зокрема, блокування реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування, бюджетна дотація для розвитку сільгоспвиробників, акцизний податок на тютюнові вироби тощо.

Зокрема, щодо питань регулювання податку на додану вартість, за словами радника міністра фінансів України та голови Проектного офісу реформ Яни Бугрімової,  левова доля реформаторського курсу податкової реформи належить саме полегшенню адміністрування ПДВ. Пані Бугрімова обґрунтувала рішення зробити наголос саме на цьому через кількість порушень у відповідній сфері та критичність його бюджетного відшкодування.

Під час другої частини форуму представники судової гілки влади обговорили проблематику спорів з контролюючими органами у світлі нового Кодексу адміністративного судочинства України, належності та допустимості доказів у таких спорах, а також фіктивність суб’єктів господарювання у справах щодо донарахувань грошових зобов’язань з податку на додану вартість та інші важливі питання в контексті судової практики з непрямого оподаткування.

Так, суддею Вищого адміністративного суду України Наталією Блажівською було приділено особливу увагу прийнятому Єврокомісією в 2016 році Плану дій з реформування ПДВ та двом основним напрямам, закладеним змінами: уніфікація правил стягнення та адміністрування цього податку, а також боротьба з податковими зловживаннями і спрощення адміністрування, впровадження нових правил, пов’язаних з такими явищами, як діджиталізація економіки та розвиток електронної торгівлі.

Володарка мантії також зазначила про важливість глобалізаційних тенденцій розвитку макроекономіки та, відповідно, актуалізації питань імплементації надбань іноземних систем до національного законодавства.

Спікерами заходу також виступили експерт TaxLink Мирослава Нечай, віце-президент Асоціації податкових радників, партнер АО «ARZINGER» Павло Ходаковський, кандидат юридичних наук, партнер АО «Саєнко Харенко» Сергій Верланов та інші висококваліфіковані фахівці у галузі вітчизняного та міжнародного непрямого оподаткування.

Крім того, учасники Форуму мали унікальну можливість взяти участь в розіграші книг з непрямого оподаткування, підготовлених експертами TaxLink та Jurimex.

Відео огляд заходу.

Ознайомитись із фотоальбомом заходу.  

Презентації доповідачів:

 

  1. Невикористані можливості платників ПДВ, Віталій Наконечний, помічник-консультант народного депутата
  1. Бюджетна дотація для розвитку сільгоспвиробників, Михайло Соколов, керуючий партнер ЮФ «Кесарев консалтинг», заступник голови Всеукраїнської аграрної ради
  1. Акцизний податок на тютюнові вироби: проблеми та перспективи вирішення, Сергій Верланов, к.ю.н., партнер АО «Саєнко Харенко»
  1. Належність та допустимість доказів у справах з податковими органами, Руслан Арсірій, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, член Ради суддів України
  1. Напрямі податки в Україні: питання організації обліку, звітності та адміністрування, Лариса Трофімова, суддя Черкаського окружного адміністративного суду, тренер Національної школи суддів України.