ОЕСР висловила свою позицію щодо намагань Швейцарії реформувати власну податкову систему

1200px-Bundeshaus_Bern_2009,_Flooffy

Як зазначили представники Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР), остання підтримує зусилля Швейцарії реформувати власну податкову систему в розрізі корпоративного податку. Питання внесення змін у зазначеній сфері було зумовлено відповідними міжнародними зобов’язаннями, суб’єктом яких виступила Швейцарія. Проте, як зазначає ОЕСР, запропонований владою країни пакет реформ викликає в Організації певні зауваження.

Із цього приводу ОЕСР нещодавно було опубліковано черговий економічний огляд, присвячений саме Швейцарії. У ньому зазначається, що наразі існує певна невизначеність щодо реформування корпоративного податку, адже запропоновані зміни початково були відхилені референдумом, залишаючись, однак,  необхідними в контексті узгодження податкової системи Швейцарії зі взятими нею міжнародними зобов’язаннями.

Справа полягає в тому, що офіційні пропозиції швейцарського уряду щодо реформування корпоративного податку були відхилені на референдумі, що мав місце у лютому цього року. Після цього федеральний уряд розробив так звану податкову пропозицію (Tax Proposal 17 (TP17)), яка включала в себе плани щодо скасування спеціальних режимів оподаткування кантонів, підвищення рівня оподаткування дивідендів, а також забезпечення рівного оподаткування всіх юридичних осіб – резидентів.

Влада Швейцарії сподівається, що новий режим оподаткування буде можливість запустити в січні 2021 року.

У цей же час ОЕСР притримується думки, що наразі ще «занадто рано давати остаточну оцінку такому реформуванню», адже реальний його вплив «важко оцінити через заплутаність податкової системи та непередбаченість реакції кантонів».

Згідно з офіційними даними у 2011 році 7 відсотків усіх швейцарських підприємств – платників податків перебували під спеціальним режимом оподаткування і спільно такі суб’єкти сплатили до бюджету близько половини загальної суми зібраного федерального податку на прибуток. За підрахунками ОЕСР доходи федерального бюджету Швейцарії становитиме 755 мільйонів швейцарських франків (766,6 млн доларів США) у 2021 році, що становить лише один відсоток від прогнозованого доходу.

В ОЕСР також зазначили, що швейцарські кантони, як очікується, знизять ставку корпоративного податку внаслідок відповідних реформаційних заходів, за винятком тих адміністративно-територіальних одиниць, які раніше оголосили про зниження відповідних ставок на своїх територіях на 3-10 процентних пунктів. Організація порекомендувала федеральному уряду опрацювати питання таких знижень спільно із кантонами, обговоривши, зокрема, можливі механізми покриття відповідних втрат їхніх бюджетів.

За матеріалами Tax-News