ОЕСР дає нові рекомендації щодо подання звітності з ТЦО в розрізі країн

international-tax-interior

ОЕСР було опубліковано оновлене керівництво щодо імплементації та застосування Кроку 13 плану BEPS «Country-by-Country Reporting». Як зазначається, передумовою такого оновлення була потреба послідовного впровадження цього Кроку та забезпечення юридичної визначеності в цьому питанні як для платників податків, так і для відповідних податкових органів. Оскільки наразі країни вже перейшли до етапу реалізації положень  «Country-by-Country Reporting», об’єктивно виникли нові проблемні питання інтерпретації документа.

Опубліковане оновлення стосується питань роботи в рамках коротших облікових періодів, визначення загальної консолідованої виручки групи компаній, злиття та поглинання бізнесу тощо.

Нагадаємо, що Крок 13 направлений на зміну підготовки документації з трансфертного ціноутворення, рекомендацій щодо змісту такої документації, а також містить модель внесення змін до відповідної законодавчої бази країн для цілей введення положень вимог щодо документації з ТЦО.

Наразі світові держави вже досягли значного успіху в питаннях розробки та впровадження необхідних нормативно-правових актів, покликаних врегулювати подання звітності в розрізі країн відповідно до вимог Кроку 13. Проте у процесі фактичного застосування відповідних положень ще виникають свої проблеми, які і покликані усувати відповідні рекомендації ОЕСР.

З текстом оновленого керівництва до Кроку 13 BEPS Ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті ОЕСР за посиланням